Tutvustav info

Räpo Turismitalu, mis on eraldiasuv kaasaegne atesteeritud puhkemaja ja laager, tegutseb 1995. aastast. Turismitalu asub looduskaunis kohas, Võrumaa mägise maastiku kaunitel kuplitel Võru lähedal, Kütioru ürgoru ja Järvedeoru vahetus läheduses. Rajatised asuvad eraldi maalilisel maastiku reljeefil, arvestades looduslikku maastiku arhitektuuri.

Räpo Turismialu neljal aastaajal.

See on peatuspaik peredele, sõpruskondadele ja ränduritele, kes eelistavad lahedat privaatsust, nautides rahulikkust, eraldatavust, vaikust, mõistvat ja sõbralikku teenindust, nii väikese kui ka suuremaarvulistele külalistele, mitmesuguste puhkamisvõimalustega. Võimalik on saada Võrumaal valmistatud käsitööd ning võimaluse korral ka muid saadusi.

Üllatusena külastajale – selles piirkonnas, Kütiorus, on oma ateljees töötanud meie kuulus maalikunstnik Evald Okas.

evald-okas

Õuele sisenedes näete külaliste vastuvõtu kontorihoonet, kuhu on rajamisel ka talumuuseum, mis asub esialgses vanas taluhoones.

kontor

Talumaa on antud endise Eesti Vabariigi poolt kingina kunagisele Vabadussõjast osavõtnud sõdurile. Hoone, kus ühe katuse all oli elutuba, rehi, laut ja söödahoidla, on säilinud nendest kaugetest aegadest ainukesena piirkonnas.

Räpo turismitalu on saanud Võru valla heakorra konkursil aukirja.